Režisér: Charlie Kaufman (1958)
V roce 1999 jeho jméno figurovalo mezi deseti scenáristy, kteří opravdu stojí za pozornost. To samé platí také o dekádu později jen s dodatkem, že Charlie Kaufman už stojí za pozornost i jako režisér. Absolvent filmu na NYU patří k americkým scenáristickým esům. Už jeho debut V kůži Johna Malkoviche (1999) ukázal, že se v Hollywoodu prosadil nebývalý talent s gustem pro surreálno. Jeho pozici potvrdily filmy Adaptace (2002) a Věčný svit neposkvrněné mysli (2004). Loni režijně debutoval snímkem Synekdocha, New York (2008) podle vlastního scénáře.
Scénář: Charlie Kaufman
Hrají: Philip Seymour Hoffman, Catherine Keener, Sadie Goldstein, Tom Noonan, Peter Friedman, Charles Techman, Josh Pais, Daniel London, Michelle Williams, Hope Davis, Jennifer Jason Leigh, Frank Girardeau, Amy Wright
Střih: Robert Frazen
Hudba: Jon Brion

Režijní debut scenáristického šílence Charlieho Kaufmana. Surreální vhled do života divadelního režiséra je metaforou univerzálnosti lidské existence. Asi. Film, jenž lze buď obdivovat, nebo nenávidět. V hlavní roli Philip Seymour Hoffman.

Rok: 2008
Jazyková verze: anglicky, německy
Délka: 124
Země: USA

Hraje se:
PÁTEK, 27. BŘEZNA, 17:00, Village Cinemas Anděl (9. sál, Zentiva – Made in USA)
NEDĚLE, 29. BŘEZNA, 20:00, Village Cinemas Anděl (9. sál, Zentiva – Made in USA)
ČTVRTEK, 2. DUBNA, 23:00, Village Cinemas Anděl (9. sál, Zentiva – Made in USA)

Komentáře

koment...