Film „Nákaza” sleduje rychlé šíření smrtícího vzduchem přenosného viru, který nemocné zabíjí během několika dnů. S rychlým šířením epidemie se lékaři po celém světe snaží najít lék a minimalizovat paniku, která se šíří ještě rychleji, než samotný virus.

Cestující na letišti se dotkne salátové místy v letištním baru předtím, než podá kreditní kartu číšníkovi. Obchodní jednání začne podáváním rukou. Muž zakašle v plném autobusu. Jeden kontakt. Jeden okamžik. A smrtelný virus se přenese.

V americkém Centru pro kontrolu a prevenci nemocí dochází k mobilizaci všech výzkumných pracovníků, kteří se snaží rozluštit kód unikátního patogenu, který neustále dále mutuje.

Jak postupně narůstá počet mrtvých a lidé se v kolabující společnosti snaží ochránit sebe samotné a své nejbližší, jeden aktivista a blogger (Jude Law) začne tvrdit, že veřejnost nedostává pravdivé informace o skutečném dění, čímž vyvolá epidemii paranoie as strachu stejně nakažlivou jako původní virus. . Obyčejní lidé se zároveň snaží přežít ve společnosti, která se prakticky zhroutila.

Další filmy na http://www.facebook.com/Miluju.filmy

Výroba: USA / Spojené Arabské Emiráty/2011
Délka filmu: 105 min
Premiéra: 20.10.2011
Režie: Steven Sodernbergh
Scénář: Scott Z. Burns
Produkce: Michael Shamberg, Stacey Sher, Gregory Jacobs
Střih: Stephen Mirrione
Hudba: Cliff Martinez
Herci: Marrion Cotillard, Matt Damon, Laurence Fishburne, Gwyneth Paltrow, Jude Law, Kate Winslet
Žánr: Thriller
Přístupnost: Do 12 let nevhodný
Oficiální stránky filmu: www.contagionmovie.co.uk

Komentáře

koment...