Série hororů s příměsí černé komedie pokračuje pod taktovkou režiséra Stevena Qualea.

Nezvratný osud 5 je pokračováním hororové série. Tentokrát skupinu nesleduje žádný démon ani šílenec, ale samotná smrt, či přesněji řečeno samotní filmaři. Skutečná smrt je samozřejmě daleko prozaičtější, když nechá spoustu lidí umřít ve spánku v posteli, ale to není příliš kinematografické. V tomto filmu, podobně jako v předchozích čtyřech dílech, napětí či provokování spočívá v tom, že člověk hádá, které předměty na určitém místě zlikvidují určitou postavu – špatné vedení, záludné nože, větrák u stropu nebo požár v kuchyni?

Samovi (Nicholas D’Agosto) tentokrát připadne úloha zachránce, má zachránit život sedmi kolegů vč. svého nejlepšího kamaráda Petera (Miles Fisher) a přítelkyně Molly (Emma Bell). Hlasy těm, kteří přežijí propůjčí the Lucky Eight, ale z pohledu smrti měli všichni umřít na zmíněném mostě. Zarputilý posel smrti (Tony Todd), který v posledním díle zmizel, varuje Sama na pohřbu slovy: „Smrti se nelíbí, když ji chce někdo napálit.”

Další filmy na http://www.facebook.com/Miluju.filmy

Výroba: USA/2011
Délka filmu: 92 min
Premiéra: 8.9.2011
Režie: Steven Quale
Scénář: Eric Heisserer
Produkce: Craig Perry, Warren Zide
Kamera: Brian Pearson
Střih: Eric Sears
Hudba: Brian Tyler
Herci: Nicholas D’Agosto, Emma Bell, Miles Fisher, Courtney B. Vance, Arlen Escarpeta, David Koechner, Tony Todd, P.J. Byrne, Ellen Wroe, Jacqueline MacInnes Wood

Žánr: Horor
Přístupnost: Do 15 let nevhodný
Oficiální stránky filmu: www.finaldestination5.co.uk

Komentáře

koment...