Seriálové drama TERAPIE slibuje výjimečný zážitek pro běžné diváky i pro ctitele náročné tvorby. Standardním seriálům se vymyká svou formou, obsahem i autenticitou problémů, o nichž vypráví.

Téměř celý děj se odehrává v pracovně psychologa Marka Pošty, kterého během jednotlivých dnů v týdnu navštěvuje několik pacientů s různorodými traumaty. Hlavní úlohu dramatu rozčleněného do 45 epizod ztvárnil Karel Roden.

Každé pondělí dochází do psychologovy pracovny vyzývavá Sandra (Tatiana Pauhofová), která se hned v úvodním díle přizná, že je do Marka zamilovaná. V úterý absolvuje terapii bývalý voják z Afghánistánu (Lukáš Hejlík), u něhož vyjdou najevo jeho traumata z války i z otcovské výchovy. Ve středu se psycholog setkává s mladičkou gymnastkou Lindou (Michaela Doubravová), jež předstíranou pubertální suverénností maskuje svou vnitřní zranitelnost. Ve čtvrtek jej navštěvuje manželský pár (Aňa Geislerová a Martin Hofmann), který se nedokáže rozhodnout,zda podstoupit potrat.

Každý pátek hrdina navštěvuje svou starší kolegyni, s níž konfrontuje své pochybnosti i rodinné starosti. Ditu zosobnila známá slovenská herečka Kamila Magálová, jež v seriálu mluví česky. Díky postavě Sandry (v podání Tatiany Pauhofové) však v jedné z dějových linek zní pravidelně také slovenština. Psychologovu choť, s níž prožívá manželskou krizi, ztělesnila Klára Melíšková. Jejich dospívající dceru, s níž si Marek rovněž příliš nerozumí, si zahrála Berenika Kohoutová.

Více na http://terapie.hbo.cz

Komentáře

koment...