Víc najdeš na https://www.facebook.com/Miluju.filmy
Rozhovor s Benem Affleckem je přímo tady http://www.youtube.com/watch?v=WWEJSW80qrY

AKČNÍ FILM
PODLE SKUTEČNÉ UDÁLOSTI
OD 29. LISTOPADU VE TVÉM KINĚ

ARGO popisuje tajnou operaci na záchranu šesti Američanů, která se odehrála na pozadí krize s rukojmími v Iránu. Uvidíš skutečnost, která nebyla známa celá desetiletí.

4. listopadu 1979 vrcholí íránská revoluce. Radikálové pronikají na americké velvyslanectví v Teheránu, kde zajímají celkem 52 amerických rukojmí. Uprostřed nastalého chaosu se šesti Američanům podaří uprchnout a ukryjí se v domě kanadského velvyslance. CIA si je velmi dobře vědoma toho, že je jen otázkou času, než bude šest uprchlíků nalezeno a velmi pravděpodobně i zabito. A tak specialista CIA na „exfiltraci” Tony Mendez (Ben Affleck) přichází s riskantním plánem na jejich bezpečný odsun ze země. A ten plán je tak neuvěřitelný, jako by se mohl stát jen ve filmu.

Film režíroval a hlavní roli v něm ztvárnil Oskarem oceněný Ben Affleck (Město, Dobrý Will Hunting).
Ve filmu dále hrají Oskarem oceněný Alan Arkin (Little Miss Sunshine), Bryan Cranston (TV seriál Perníkový táta) a John Goodman (TV film Doktor Smrt). Mezi další herce patří Kerry Bishé, Kyle Chandler, Rory Cochrane, Christopher Denham, Tate Donovan, Clea DuVall, Victor Garber, Zeljko Ivanek, Richard Kind, Scoot McNairy, Chris Messina, Michael Parks a Taylor Schilling.

Ben Affleck film režíroval podle scénáře Chrise Terria, inspirovaného knihou Master in Disguise od Antonia Mendeze. Výkonnými producenty filmu byli David Klawans, Chris Brigham, Graham King, Tim Headington, Chay Carter a Nina Wolarsky.
Producenty filmu jsou další Oskarem oceněný herec a režisér George Clooney (Syriana), na Oskara nominovaný Grant Heslov (Dobrou noc a hodně štěstí) a Ben Affleck.

Součástí kreativního týmu jsou na Oskara nominovaný kameraman Rodrigo Prieto (Zkrocená hora), autorka scény Sharon Seymour (Město), na Oskara nominovaný tvůrce střihu William Goldenberg (Seabiscuit, Insider: Muž který věděl příliš mnoho), a autorka kostýmů na Oskara nominovaná Jacquelina West (The Social Network, Podivuhodný příběh Benjamina Buttona).

Natáčení probíhalo v Los Angeles, Washingtonu a Istanbulu.
Snímek Argo uvedou do kin společnosti Warner Bros. Pictures a GK Films, je produkovaný společností Smoke House Pictures. Film bude celosvětově distribuován společnosti Warner Bros. Pictures, součástí skupiny Warner Bros. Entertainment.

Režie Ben Affleck
Hrají Bryan Cranston, Ben Affleck, John Goodman, Taylor Schilling, Kyle Chandler, Alan Arkin, Tate Donovan, Clea DuVall, Adrienne Barbeau, Rory Cochrane, Kerry Bishé, Richard Kind, Victor Garber, Titus Welliver, Michael Parks, Željko Ivanek, Chris Messina, Michael Cassidy, Keith Szarabajka, Scoot McNairy, Tom Lenk, Scott Elrod, Christopher Denham, David Sullivan, Kelly Curran, Ashley Wood, Clark Gilmer, Matthew Landon

Komentáře

koment...