Bajkonur
(Baikonur )
„Cokoliv spadne z nebe, to si můžete nechat.”
Bajkonur je inteligentním a vtipným filmem o kazašské mládeži, která sní o životě za hranicemi své rodné vesnice, ale zároveň je uvězněna v naivitě a jednoduchosti svého způsobu života na kazašských stepích. Film je plný poetických obrazů kazašské přírody a hravých i dramatických tónů hudby Gorana Bregoviće.

Okouzlující komediální drama německého spisovatele a režiséra Veita Helmera přináší neromantizující, autentický obraz z života kazašských nomádů. Je příběhem o jednoduchém životě i snech mladých nomádů, o jejich naivním mládí, vzájemném porozumění a o netradičních střetech jednoduchého rurální světa se světem komplikovaným, moderním a neupřímným.
„Cokoliv spadne z nebe, to si můžete nechat.” Tak zní nepsaný zákon kazašských stepí. Zákon náruživě dodržovaný obyvateli malé vesnice, kteří sbírají vesmírné trosky, které spadnou dolů z blízké vesmírné stanice Bajkonur. Posledními dvěma mladými členy vesnice jsou radiový operátor Iskander, známý jako Gagarin, a rázná Nazira. Zatímco se Nazira snaží svým nekonvenčním chováním dát Iskanderovi najevo, že ho miluje, Iskander je evidentně zblázněný nejen do Bajkonuru a rozlehlého vesmíru, ale také do krásné Francouzsky Julie Mahé, jejíž cestu ke hvězdám sledují televizní kamery. Když Julie doslova „spadne z nebe” v malé vesmírné kapsuli, je to Iskander, kdo ji najde v bezvědomí. Julia si nedokáže na nic vzpomenout a Iskander neváhá předstírat, že jsou zasnoubeni a obrátit tak starý zákon stepí ve svůj prospěch. Ale i ta nejromantičtější lež nemůže trvat věčně. A „Gagarin” bude muset přijít na to, kam skutečně patří a hlavně ke komu.
Snímek Bajkonur měl mezinárodní premiéru na MFF Busan 2011.

Odebírat od Film Europe Pictures
Subscribe to Film Europe Pictures
http://www.youtube.com/subscription_c…

Kino Film Europe
https://www.facebook.com/filmeuropekino
http://filmeurope.sk/cinema

Film Europe Pictures na Facebooku
https://www.facebook.com/FilmEuropePi…
Film Europe Pictures CZ
http://filmeurope.cz/
Film Europe Pictures SK
http://filmeurope.sk/

Podívejte se na další Film Europe kanály
Check out other Film Europe Channels

Film Europe Channel
http://www.youtube.com/user/FilmEurop…
https://www.facebook.com/pages/Film-E…
http://www.filmeuropechannel.eu/

CS Channels
http://www.youtube.com/channel/UCDpQq…
https://www.facebook.com/CSTVeu?fref=ts
http://www.cschannels.eu/

Film Europe Media Company
https://www.facebook.com/FilmEurope?f…
http://filmeurope.eu/

Komentáře

koment...