Tímto filmem pokračuje celosvětově úspěšná Cesta do středu země, z roku 2008. Nyní ve formátu 3D a začíná tím, že mladý Sean Anderson (Josh Hutcherson, který hrál v této roli i v předchozím filmu) dostane zakódované tísňové volání ze záhadného ostrova, z míst, kde by se žádný ostrov nacházet neměl. Je to místo, kde jsou zvláštní formy života, hory ze zlata, životu nebezpečné sopky a nejedno pozoruhodné tajemství.

Nový nevlastní otec Hanka (Dwayne Johnson) není schopen syna zadržet a tak se s ním raději vydá na společnou výpravu. Společně s pilotem helikoptéry (Luis Guzman) a jeho krásnou a rozhodnou dcerou (Vanessa Hudgens), se vydají hledat ostrov, zachránit opuštěné obyvatele ostrova a také uniknout seizmickým vlnám, které tlačí ostrov pod vodu, kde by poklady ostrova byly navždy pohřebeny v moři.

Cestu na tajuplný ostrov 2 režíroval Brad Peyton (Jako kočky a psi: Pomsta prohnané Kitty). Michael Caine hraje Seanova nevlastního otce, dále ve filmu hrají Alexander Anderson, Kristin Davis jako Seanova matka, Liz Anderson.

Tento film vyrobila společnost Beau Flynn & Tripp Vinson, a Charlotte Huggins podle scénáře Briana Gunna & Marka Gunna, dle námětu od Richarda Outtena. Výkonnými producenti jsou Michael Bostick, Evan Turner, Marcus Viscidi, Richard Brener, Samuel J. Brown a Michael Disco. Za kamerou stál David Tattersall (“Gulliver’s Travels”), filmovým architektem byl Bill Boes (“Fantastic Four”); kostýmy navrhla na Oscara nominovaná Denise Wingate („Wedding Crashers”) a supervizorem vizuálních efektů byl Boyd Shermis (“Poseidon”).

Film „Journey 2: The Mysterious Island” uvádí společnost New Line Cinema presentation, a Walden Media and Contrafilm production, film bude distribuován společností Warner Bros. Pictures, a Warner Bros. Entertainment Company. Uvedení do českých kin je plánováno na 16. února 2012.

Komentáře

koment...