Víc najdeš na https://www.facebook.com/Miluju.filmy

Oscarem oceněný filmař Peter Jackson vytváří další film – „The Hobbit: An Unexpected Journey,” první ze dvou filmových adaptací velmi populární klasiky od J.R.R. Tolkiena The Hobbit. Druhý film se bude jmenovat „The Hobbit: There and Back Again.”
Oba filmy se odehrávají ve Středozemi 60 let před „Pánem prstenů,” kterého Jackson a jeho štáb filmařů přivedli na stříbrná plátna v superúspěšné trilogii, která vyvrcholila Oscarem oceněným dílem „Pán prstenů: Návrat krále.”
Tato část sleduje cestu hlavní postavy Bilbo Pytlíka, které se ocitne na dobrodružné výpravě. Cílem cesty je si znovu nárokovat ztracené trpasličí království Erobor, o které hobity připravil drak Šmak. Bilba nečekaně osloví čaroděj Gandalf Šedý, díky kterému se ocitne ve společnosti třinácti trpaslíků v čele s legendárním bojovníkem Thorinem. Cesta do divočiny vede přes tajemné země, kde se to hemží zlobry a skřety, smrtícími obřími pavouky a kouzelníky.
Ačkoliv cíl jejich výpravy – Osamělá hora, leží na Východě, musí projít nejdříve jeskynním systémem, kde Bilbo potká někoho, kdo mu navždy změní život…Gluma.
Skromný Bilbo Pytlík pak sám s Glumem na břehu podzemního jezera objeví nejen hloubku lstivosti a odvahy, která překvapí i jeho samotného, ale také získá do svého vlastnictví Glumův prsten „miláška”, který má nečekané a užitečné možnosti… Jednoduchý zlatý prsten je spojen s osudem celé Středozemě takovým způsobem, jaký Bilbo nemůže zatím ani tušit.
V roli Gandalfa Šedého uvidíme opět Iana McKellena, podobně jako tomu bylo v předchozích dílech trilogie „Pána prstenů”. V hlavní roli Bilba Pytlíka je Martin Freeman. Další herci, které znáte z předchozích rolí „Pána prstenů” jsou: Cate Blanchett jako Galadriel; Ian Holm jako starší Bilbo; Christopher Lee jako Saruman; Hugo Weaving jako Elrond; Elijah Wood jako Frodo; Orlando Bloom jako Legolas; a Andy Serkis v roli Gluma. Scénář obou filmů „The Hobbit: An Unexpected Journey” a „The Hobbit: There and Back Again” napsali Fran Walsh, Philippa Boyens, Guillermo del Toro a Peter Jackson. Jackson je též producentem obou filmů spolu s Fran Walsh a Carolynne Cunningham. Výkonnými producenty jsou Ken Kamins a Zane Weiner, společně s Boyens ve funkci koproducenta.
Pod taktovkou režiséra Jacksona, vznikají oba filmy postupně v digitálním formátu 3D za použití nejmodernějších kamer a stereo technologií. Natáčení probíhá ve studiích Stone Street Studios ve Wellingtonu a v lokacích na Novém Zélandu.
V kreativním týmu režiséra Jacksona je opět kameraman Andrew Lesnie, filmový architekt Dan Hennah, koncepční designéři Alan Lee a John Howe, skladatel Howard Shore a vizážista Peter King. Kostýmy navrhovali Ann Maskrey a Richard Taylor. Hudbu k filmu složil Howard Shore.
Taylor dohlíží vždy na design a výrobu výzbroje i zbraní a dalšího vybavení, které opět pocházejí z oceňované společnosti Weta Workshop. Weta Digital je u obou filmů podepsaná pod vizuálními efekty, na které dohlíží supervizor vizuálních efektů Joe Letteri. Postprodukční práce budou probíhat ve společnosti Park Road Post Production ve Wellingtonu.
„The Hobbit: An Unexpected Journey” a „The Hobbit: There and Back Again” vyrábějí společnosti New Line Cinema a MGM. Kinovým distributorem po celém světě je Warner Bros Pictures ve vybraných zahraničních teritoriích, MGM má na starosti veškerá mezinárodní televizní licenční práva.
„The Hobbit: An Unexpected Journey” bude uveden ve světové premiéře dne 14. prosince 2012. Světová premiéra druhého filmu „The Hobbit: There and Back Again,” je naplánována na 13.prosince 2013.

Komentáře

koment...