V kinech od 14. června 2013, více informací o super filmech najdeš na https://www.facebook.com/Miluju.filmy

Ve filmu Man of Steel roli Clarka Kenta / Supermana hraje Henry Cavill (Válka bohů, TV seriál Tudorovci), v roli novinářky Loins Lane z Daily Planet trojnásobná držitelka nominace na Oskara Amy Adams (Fighter), na Oskara nominovaný Laurence Fishburne (Tina Turner) jako její šéfredaktor. Adoptivní rodiče hlavní hrdinky, Marthu a Jonathana Kentovy, ztvárnili držitelka nominace na Oskara Diane Lane (Nevěrná) a držitel Oskara Kevin Costner (Tanec s vlky).

Protivníky superhrdiny jsou dva přeživší Kryptoňané, zločinný Generál Zod, ztvárněný držitelem nominace na Oskara Michaelem Shannonem (Nouzový východ), a Faora, Zodova zlá partnerka, představovaná Antje Traue. Ze Supermanovy rodné planety Krypton dále pocházejí i jeho matka Lara Lor-Van, kterou hraje Ayelet Zurer (Andělé a démoni), a jeho otec Jor-El, ztvárněný držitelem Oskara Russellem Crowem (Gladiátor).
V dalších rolích se ve filmů objeví též Harry Lemix v roli amerického generála Swanwicka, Christopher Meloni v roli plukovníka Hardyho, a Richard Schiff v roli doktora Emila Hamiltona.

Film režíruje Zack Snyder (300, Strážci — Watchmen). Součástí Snyderova kreativního týmu je kameraman Amir Mokri (Transformers 3), autor scény Alex McDowell (Strážci — Watchmen), autor střihu David Brenner (Piráti z Karibiku — Na vlnách podivna), autor kostýmů a několikanásobný držitel Oskara za kostýmy James Acheson (Restoration, filmy o Spidermanovi) a autor kostýmů Michael Wilkinson (Twilight sága: Rozbřesk — 1. část a 2. část, Watchmen — Strážci, 300).

Producenty filmu jsou Charles Roven, Christopher Nolan, Emma Thomas a Deborah Snyder. Autorem námětu podle komiksů publikovaných nakladatelstvím DC Comics je David Goyer a Christopher Nolan, scénář napsal David Nolan. Supermana vytvořili Jerry Siegel a Joe Shuster. Thomas Tull, Llloyd Phillips a Jon Peters jsou výkonnými producenty.
Film Man of Steel, produkovaný společnostmi Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures, bude mít premiéru 14. června 2013 a bude celosvětově uveden do kin společností Warner Bros. Pictures, součástí skupiny Warner Bros. Entertainment Company.

Komentáře

koment...