Vice na https://www.facebook.com/Miluju.filmy

Režisér Tim Burton přináší na stříbrné plátno kultovní klasickou sérii „Dark Shadows” ve filmu, ve kterém uvidíte všechny hvězdy včetně Johnnyho Deppa, Michelle Pfeiffer a Heleny Bonham Carter.
V roce 1752 vypluli Joshua a Naomi Collinsovi se svým synem Barnabasem lodí z anglického Liverpoolu, aby začali nový život v Americe. Ale ani oceán jim nepomůže v tom, aby unikli záhadnému prokletí, které jejich rodinu pronásleduje. Uplyne dvacet let a Barnabasovi (Johnny Depp) leží svět u nohou – tedy aspoň město Collinsport ve státě Maine. Majitel panství Collinwood – Barnabas je bohatý pán, má moc a je to notorický playboy…dokud neudělá zásadní chybu – zlomí totiž srdce Angelique Bouchard (Eva Green). Angelique je čarodějnice každým coulem. Přichystá mu horší osud, než je samotná smrt: promění ho v upíra a pak ho upálí zaživa.
O dvě stě let později se Barnabas nechtěně dostane ze své hrobky a přichází do naprosto jiného světa roku 1972. Vrací se na panství Collinwood a zjistí, že z kdysi velkolepého panství jsou dnes jen ruiny. Zbytku rozpadlé rodiny Collinsů se daří o něco lépe, každý skrývá své temné tajemství. Hlava rodiny Elizabeth Collins Stoddard (Michelle Pfeiffer) přivolá blízkou psychiatričku Dr. Julii Hoffman (Helena Bonham Carter), aby jim pomohla vyřešit rodinné trápení.
V usedlosti žije také neúspěšný bratr Elizabeth Roger Collins (Jonny Lee Miller); její pubertální dcera, rebelka Carolyn Stoddard (Chloe Moretz) a Rogerův předčasně vyspělý 10ti letý syn David Collins (Gulliver McGrath). Rodinná záhada se přenese i na správce Willieho Loomise, kterého hraje Jackie Earle Haley a na Davidovu novou chůvu Victorii Winters, kterou hraje Bella Heathcote.
Burton režíruje a produkuje „Dark Shadows” podle scénáře Setha Grahame-Smitha, podle námětu Johna Augusta a Grahame-Smitha. Příběh vznikl na základě televizního seriálu, který vytvořil Dan Curtis. Mezi producenty patří rovněž Oscarem oceněný Richard D. Zanuck („Alice in Wonderland,” „Driving Miss Daisy”), který tak navazuje na dlouhodobou spolupráci s Burtonem; Oscarem oceněný Graham King, („Rango,” „The Departed”) pokračuje ve spolupráci s Deppem. Hlavní role hrají Johnny Depp, Christi Dembrowski a David Kennedy. Výkonnými producenty jsou Chris Lebenzon, Nigel Gostelow, Tim Headington a Bruce Berman.
Kreativní filmový štáb tvoří kameraman Bruno Delbonnel, Oscarem oceněný filmový architekt Rick Heinrichs („Sleepy Hollow”), další držitelkou Oscara je kostýmní výtvarnice Colleen Atwood („Alice in Wonderland”) a střihač Chris Lebenzon („Alice in Wonderland”). Hudbu k filmu skládá Danny Elfman.
„Dark Shadows” se natáčí výhradně v Anglii, ve studiu Pinewood Studios a v exteriérech.
“Dark Shadows” bude v kinové distribuci uveden společností Warner Bros. Pictures, a Warner Bros. Entertainment Company a v některých vybraných teritoriích bude film distribuovat společnost Village Roadshow Pictures.

Komentáře

koment...