Víc najdeš na https://www.facebook.com/Miluju.filmy

Epické završení batmanovské trilogie
režiséra Christophera Nolana.

V KINECH OD 26. 7. 2012

Při natáčení Christpher Nolan využíval kamery s technologií IMAX ještě více než ve filmu Temný rytíř, což byl první velký hraný film natáčený částečně na tyto kamery.
Natáčení filmu se odehrávalo na třech kontinentech, včetně amerických měst Pittsburgh, New York a Los Angeles a dalších měst v Indii, v Anglii a ve Skotsku.

Hvězdnému mezinárodnímu obsazení filmu vévodí držitel Oskara Christian Bale (Figther), který se vrací v dvojjediné roli Bruce Wayna a Batmana. Ve filmu dále hrají Anne Hathaway v roli Seliny Kylen, Tom Hardy v roli Banea, držitelka Oskara Marion Cotillard (Edith Piaf) v roli Mirandy Tate, a Joseph Gordon-Levitt v roli Johna Blakea.
Mezi představitele hlavních rolí dále držitel Oskara Michael Caine (Pravidla moštárny) v roli Alfreda, Gary Oldman v roli komisaře Gordona, a držitel Oskara Morgan Freeman (Million Dollar Baby), který si zopakoval roli Luciuse Foxe.

Autorem scénáře je Christopher Nolan a Jonathan Nolan, a to podle námětu Christophera Nolana a Davida S. Goyera. Producenty filmu jsou Emma Thomas, Christopher Nolan a Charles Roven, kteří se již jako tým podíleli i na filmech „Batman začíná” a „Temný rytíř”. Výkonnými producenty jsou Benjamin Melniker, Michael E. Uslan, Kevin De La Noy a Thomas Tull, koproducentem byl Jordan Goldberg.

Kreativní tým tvoří dlouholetí spolupracovníci, se kterými Christopher Nolan pracoval již na Temném rytíři. Kameraman Wally Pfister (Oskar za práci na Nolanově Počátku), autor scény Nathan Crowley, autor střihu Lee Smith a autorka kostýmů Lindy Hemming (Páté přes deváté). Tvůrci vizuálních a zvláštních efektů byli Paul Franklin a Chris Corbould (Oskar za efekty ve filmu Počátek). Autorem hudby je Hans Zimmer (Oskar za Lví král).

Film představuje postavy, které se objevují v komiksech publikovaných vydavatelstvím DC Comics. Batmana vytvořil Bon Kane.
Film „Temný rytíř povstal” produkovaly společnosti Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures. Distribuuje společnost Warner Bros. Pictures, člen skupiny Warner Bros. Entertainment.

Komentáře

koment...