V kinech od 3. 1. 2013
Víc super filmů najdeš na http://www.fb.com/Miluju.filmy

Scénárista, producent a režisér Baz Luhrmann s pomocí své mimořádné představivosti znovu převedl na filmové plátno román F. Scotta Fitzgeralda Velký Gatsby. Luhrmann nabízí svoji vlastní vizuální interpretaci klasického příběhu a oživuje děj příběhu dosud nevídaným způsobem. Hlavní roli v jeho filmu ztvárnil Leonardo DiCaprio.

Román „Velký Gatsby” sleduje příběh Nicka Carrawaye, který opustí středozápad a na jaře roku 1922 se vydává do New Yorku, města ztělesňujícího uvolňující se morálku a populární jazz. Carraway hledá svou vlastní verzi amerického snu a usadí se nedaleko domu záhadného a časté večírky pořádajícího Jaye Gatsbyho a také kousek od své sestřenice Daisy a jejího záletného manžela s modrou krví Toma Buchanana. Nick se postupně stane součástí světa mimořádně bohatých lidí, jejich iluzí, lásek a zklamání. Nick jako svědek tohoto světa píše příběh nemožné lásky, věčných snů a automobilové tragédie, a nastavuje zrcadlo moderní době a jejím soubojům.

Jaye Gatsbyho ve filmu ztvárnil držitel nominací na Oskara („Krvavé diamanty”, „Letec”) Leonardo DiCaprio. Nicka Carrawaye hraje Tobey Maguire, Joel Edgerton představuje Toma Buchanana a jeho manželku Daisy hraje další držitelka nominace na Oskara Carey Mulligan („Škola života”). Isla Fisher a Jason Clarke ve filmu hrají Myrtle a George Wilsonovy, a debutující Elizabeth Debicki ztvárnila Jordan Baker. Ve filmu se objevuje i legendární indický herec Amitabh Bachchan v roli Meyera Wolfsheima.

Režisér Luhrmann, který byl v minulosti taktéž nominován na Oskara („Moulin Rouge!”), film natočil ve 3D podle scénáře, který podle Fitzgeraldovy knihy napsal společně se svým častým spolupracovníkem Craigem Pearcem. Producenty filmu byli vedle Luhrmanna též Catherine Martin, Catherine Knapman, Lucy Fisher a Oskarem oceněný Douglas Wick („Gladiátor”). Výkonnými producenty filmu jsou Oskarem oceněný Barrie M. Osborne („Pán prstenů: Návrat krále”) a Bruce Bernan.

Dvojnásobná držitelka Oskara Catherine Martin („Moulin Rouge”) je společně s režisérem autorkou scény a kostýmů. Střih filmu provedli Jason Ballantine, Matt Villa a Jonathan Redmond, kameramanem je Simon Duggan.

Snímek uvede ve 3D i 2D společnost Warner Bros Pictures, člen skupiny Warner Bros. Entertainment Company, a ve vybraných zemích pak společnost Village Roadshow Pictures.

Komentáře

koment...