www.vernyzustanu.cz/rozhovory

Pojďte si s námi zavzpomínat na události, které se vryly do naší historie. Vyslechněte si dosud nevyprávěné příběhy a připomeňte si, že svoboda není samozřejmostí…

Projekt vernyzustanu.cz zachycuje autentické a ojedinělé výpovědi pamětníků Palachova činu a přináší působivá vyprávění osobností, v nichž nešťastná doba politických procesů, okupace sovětskými vojsky či následná normalizace zanechala nesmazatelné stopy.

Mezi osobnostmi, které poskytly svá svědectví, jsou Madeleine Albright, bývalá ministryně zahraničí USA, hlasatelka Kamila Moučková, spisovatel a scénarista Jiří Stránský, sochař Olbram Zoubek, psycholožka Dana Němcová, Ivan M. Havel, vědec a bratr bývalého prezidenta, herečka Vlasta Chramostová, kameraman Stanislav Milota, gymnastka Věra Čáslavská a mnoho dalších včetně spolužáků Jana Palacha. Výsledkem jsou rozhovory plné intimních vzpomínek, zážitků a prožitků, ilustrujících zásadní dějinné zvraty v období vlády komunistického režimu. Na webových stránkách www.vernyzustanu.cz najdete autentické rozhovory s pamětníky na téma Jan Palach, normalizace a přelomová léta 1968, 1969 a 1989.

Komentáře

koment...