Dokudrama o hraní, stáří, tvorbě a pevném přátelství

Pavel Landovský je nejen enfant terrible českého herectví, ale také autor úspěšné divadelní hry Hoteliér. Po více než čtyřiceti letech od jejího vzniku se režisér Jan Kačer rozhodne, že ji s Landovským opět nazkouší. Sekundovat mu mají Vladimír Pucholt, Josef Abrhám a Libuše Šafránková. Kačerovi ovšem ani tak moc nejde o návrat slavných herců před publikum, jako o pokus vytrhnout Pavla Landovského z letargie, které díky svému zdravotnímu stavu podléhá.

Film Hoteliér není pouhý záznam zkoušení hry, ale především intimní pohled do vztahů mezi jejími jednotlivými protagonisty. Nejde ani o klasický dokument, protože hranice mezi hraním, tvorbou a záznamem reality je v něm až příliš tenká. Film tak reflektuje nejen stárnutí vynikajících autorských herců, ale i jejich vztah k dnešnímu světu a zklamání z toho, jak dnes vypadá český film a divadlo. Vypovídá o jejich obavách, tužbách a snaze ještě ze sebe vydat to nejlepší.

“Pro mě osobně to bylo velmi vzrušující. Věděl jsem, že tento film není běžný, točil ho můj syn, a navíc jde hodně o pohled do soukromí.”
Josef Abrhám

“Bylo pro mě překvapením, že se ve filmu podařilo zachytit výpověď o určitém stavu světa mezi lidmi, kteří jsou roztrháváni emigrací, neštěstím a nemocemi. Ukázal, že existuje něco nad běžnou denní realitou, a to je pro mě velká osobní satisfakce.”
Jan Kačer

Premiéra: 31. 10. 2013

Komentáře

koment...