Režisér Viktor Tauš završil střih nového filmu KLAUNI podle scénáře Petra Jarchovského a námětu Borise Hybnera. Nyní představuje první ukázky z dokončovaného snímku. Příběh o pozdním znovushledání klaunského tria, spojí dohromady domácí komediální hvězdy – Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse s evropskou hereckou elitou – francouzským hercem Didierem Flamandem, vítězkou canneského festivalu Kati Outinen a francouzskou komediální hvězdou Julií Ferrier. V dalších rolích uvidíme Evu Jeníčkovou nebo Tatjanu Medveckou.

Na počátku kariéry vytvořili OSKAR, MAX a VIKTOR klaunskou skupinu Busters. Pak se však cosi vážného odehrálo a národem milovaní klauni se mezi sebou nedokážou vystát. Když se Oskar vrací po letech z emigrace, aby v Praze uzavřel svoji uměleckou kariéru, vzájemná konfrontace je nevyhnutelná. I po třiceti letech otázka zůstává stále stejná: Kdo se bude smát naposled?
Snímek Klauni přináší kromě dojímavého příběhu a humorných situací i velmi originální stylizaci hlavních představitelů. Oldřichu Kaiserovi scénář předepisuje postupnou ztrátu vlasů. Herec se rozhodl plně investovat do postavy a po tři měsíce tak existoval s oholenou hlavou i obočím. Postava Jiřího Lábuse si zase se svými strastmi vyřizuje účty jídlem. Tloušťka je důležitým charakterovým projevem jeho klauna. A tak Jiří Lábus každý natáčecí den strávil čtyři hodiny v maskérně.

Producentem filmu je společnost Fog’n’Desire Films, koproducenty jsou společnosti Česká televize, Samastinor, Sokol Kollar, K Film, Tarantula Luxembourg a Kinosto Oy. Film podpořila společnost RWE.

Film uvede do kin Falcon 24. října roku 2013.

Komentáře

koment...