Další super filmy najdeš na http://www.facebook.com/Miluju.filmy

Režie: Zack Snyder
Hudba: Hans Zimmer
Hrají: Henry Cavill, Amy Adams, Russell Crowe, Diane Lane, Kevin Costner, Michael Shannon, Antje Traue, Harry Lennix, Christopher Meloni, Julia Ormond, Laurence Fishburne, Michael Cerveris, Ayelet Zurer, Keke Palmer, Michael Kelly, Richard Schiff, Tahmoh Penikett

Film „Muž z oceli”, produkovaný společnostmi Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures a režírovaný Zackem Snyderem („300″, „Strážci — Watchmen”), divákům nabídne Henryho Cavilla („Válka bohů”, TV seriál „Tudorovci”) v roli Clarka Kenta / Supermana.

Ve filmu dále hrají trojnásobná držitelka nominace na Oscara Amy Adams („Fighter”) roli novinářky z Daily Planet jménem Loins Lane, nebo na Oscara nominovaný Laurence Fishburne („Tina Turner”) jako její šéfredaktor. Adoptivní rodiče hlavní hrdinky, Marthu a Jonathana Kentovy, ztvárnili držitelka nominace na Oscara Diane Lane („Nevěrná”) a držitel Oscara Kevin Costner („Tanec s vlky”).

Protivníky superhrdiny jsou dva přeživší Kryptoňané, zločinný Generál Zod, ztvárněný držitelem nominace na Oscara Michaelem Shannonem („Nouzový východ”), a Faora, Zodova zlá partnerka, představovaná Antje Traue. Ze Supermanovy rodné planety Krypton dále pocházejí i jeho matka Lara Lor-Van, kterou hraje Ayelet Zurer („Andělé a démoni”), a jeho otec Jor-El, ztvárněný držitelem Oscara Russellem Crowem („Gladiátor”).

V dalších rolích se ve filmů objeví též Harry Lemix v roli amerického generála Swanwicka, Christopher Meloni v roli plukovníka Hardyho, a Richard Schiff v roli doktora Emila Hamiltona.

Producenty filmu „Muž z oceli” jsou Charles Roven, Christopher Nolan, Emma Thomas a Deborah Snyder. Autorem námětu podle komiksů publikovaných nakladatelstvím DC Comics je David Goyer a Christopher Nolan, scénář napsal David Nolan. Supermana vytvořili Jerry Siegel a Joe Shuster. Thomas Tull, Llloyd Phillips a Jon Peters jsou výkonnými producenty.

Součástí Snyderova kreativního týmu je kameraman Amir Mokri („Transformers 3″), autor scény Alex McDowell („Strážci — Watchmen”), autor střihu David Brenner („Piráti z Karibiku — Na vlnách podivna”), autor kostýmů a několikanásobný držitel Oscara za kostýmy James Acheson („Restoration”, filmy o Spidermanovi) a autor kostýmů Michael Wilkinson („Twilight sága: Rozbřesk — 1. část a 2. část”, „Watchmen — Strážci”, „300″).

Premiéra v České republice se plánuje 20. června 2013. Film celosvětově uveden do kin společnost Warner Bros. Pictures, součástí skupiny Warner Bros. Entertainment Company.

Komentáře

koment...