4. července má v České republice premiéru nejnovější film režiséra Michela Gondryho „Pěna dní”, který je adaptací slavného románu Borise Viana. Michel Godry přivádí na plátno vedle úžasného hereckého obsazení — herci: Romain Duris, Audrey Tautou, Omar Sy, Gad Elmaleh, Aïssa Maïga, Charlotte Le Bon, Philippe Torreton — i auta značky Peugeot, které jsou výtvorem fantazie designérského centra Peugeot. Jedním z nich je průhledná limuzína LimoVian.

Michel Gondry se obrátil v lednu 2012, několik měsíců před začátkem natáčení filmu Pěna dnů, na značku Peugeot a její designérský tým s požadavkem na přeměnu několika vozů, které se později ve filmu staly „herci na kolech”. Úkolem bylo dodat jim nadčasový a snový charakter.
François Duris*, který má na starost strategii designu značky Peugeot, tak zcela přetvořil limuzínu z 80. let na Peugeot LimoVian. Vůz, který je v knize bílý, se ve filmu se objevuje celý průhledný. Velmi rychle se ukázalo, že zdrojem inspirace pro Peugeot LimoVian byl Peugeot 404, z něhož se do filmu dostala maska chladiče a zadní světla, která se však znásobila a prodloužila po vzoru současných modelů značky Peugeot a ve tmě vypadají jako tři světelné drápy.
Kromě této výjimečné nadčasové limuzíny se Peugeot podílel i na přestavbě tzv. „zrcadlových aut”, v nichž se mísí karoserie několika proslulých modelů značky. Setkáme se zde se žlutou 104, jejíž přední blatníky jsou ve skutečnosti zadní blatníky 404. Dále je tu modré kombi 404 se zadní částí vozu 404 na obou koncích. Modely, které designéři Peugeot upravili pro potřeby filmu, doplňuje ještě zelená 306 v podobě minibusu.
Peugeot navíc od 17. dubna do 16. června 2013 vystavuje vůz Peugeot LimoVian ve svém nejsledovanějším showroomu na světě na Avenue des Champs-Elysées v Paříži. Návštěvník se na této výstavě, která ukazuje na zapojení Peugeotu do světa kinematografie, může ponořit do kulis a objevit tajemství natáčení filmů Pěna dní Michela Gondryho, Three Days to Kill režiséra McG a legendárního seriálu Colombo.
.
*bratr představitele hlavní role ve filmu, Romaina Durise

Komentáře

koment...