Bojovnice
(Kriegerin)
„Snadno se přidáš, ale dokážeš vůbec někdy odejít?”
Ve filmech Davida Wnendta je již tradičně cítit hloubkové porozumění tzv. “Východoněmecké situace” – části Německa s vysokou nezaměstnaností, nárůstem rasově motivovaných násilných činů vůči přistěhovalcům, kde mladí lidé inklinují k neonacistickým skupinám. Několikaletá Wnendtova reflexe této situace se přetavila do konkrétní podoby v jeho absolventském debutu o dívkách spojených s neonacismem. A jeho Bojovnice nejsou výjimkou.
Marisa, 20letá německá dívka nenávidí cizince, Židy, vojáky a každého, koho shledá vinným za úpadek země. Provokuje, pije, pere se a její další kérka bude portrét Adolfa Hitlera. Jediné místo, kde se cítí doma, je neonacistický gang, ke kterému patří a kde jsou nenávist a násilí na denním pořádku. Ale Marisina přesvědčení se pomalu začnou měnit, když náhodou potká mladého afgánského uprchlíka. V konfrontaci s jeho názory jí dochází, že černé a bílé principy jejího gangu nejsou jedinou možnou cestou. Bude Marisa schopna vymanit se z vlivu této skupiny?
Film získal 15 filmových cen a 4 nominace v různých kategoriích na několika filmových festivalech. V roce 2011 obdržel cenu MFG Star na Televizním filmovém festivalu v Baden-Badenu, cenu Grand Prix na MFF v Bratislavě a v roce 2012 byl film oceněn několika soškami Deutscher Filmpreis, nejprestižnějšími německými filmovými cenami, které jsou udílené Německou filmovou akademií.

Odebírat od Film Europe Pictures
Subscribe to Film Europe Pictures
http://www.youtube.com/subscription_c…

Kino Film Europe
https://www.facebook.com/filmeuropekino
http://filmeurope.sk/cinema

Film Europe Pictures na Facebooku
https://www.facebook.com/FilmEuropePi…
Film Europe Pictures CZ
http://filmeurope.cz/
Film Europe Pictures SK
http://filmeurope.sk/

Podívejte se na další Film Europe kanály
Check out other Film Europe Channels

Film Europe Channel
http://www.youtube.com/user/FilmEurop…
https://www.facebook.com/pages/Film-E…
http://www.filmeuropechannel.eu/

CS Channels
http://www.youtube.com/channel/UCDpQq…
https://www.facebook.com/CSTVeu?fref=ts
http://www.cschannels.eu/

Film Europe Media Company
https://www.facebook.com/FilmEurope?f…
http://filmeurope.eu/

Komentáře

koment...