Režisér a producent Václav Marhoul je nesmírně hrdý na další úspěch svého snímku Nabarvené ptáče. Aktuální poctou je nominace International Press Academy na cenu Satellite Award za nejlepší cizojazyčný film. IPA předává ceny v oblasti televize a filmu již po čtyřiadvacáté a v tomto ročníku jsou nominovány na různá ocenění také tvůrci a herci filmů jako Tenkrát v Hollywoodu, Joker, Rocketman, Irčan nebo Le Mans ´66. V kategorii s Nabarveným ptáčetem jsou pak například i jihokorejský Parazit, francouzští Bídníci nebo španělská Bolest a sláva. „To je výborná společnost, obrovsky si této nominace vážím,“ okomentoval ocenění své práce Václav Marhoul.
• Film byl uveden ve světové premiéře v hlavní soutěži na letošním Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách v září tohoto roku, kde film obdržel cenu studentské poroty

• Byl také představen v sekci Special Screenings na filmovém festivalu v Torontu.

• Měl americkou premiéru na 55. Mezinárodním filmovém festivalu v Chicagu – zde dostal kameraman Vladimír Smutný cenu za Nejlepší kameru.

• Na Mezinárodním filmovém festivalu v indické Kalkatě získal režisér Václav Marhoul cenu Golden Royal Bengal Tiger pro Nejlepšího režiséra.

• Mezinárodní filmový festival Camerimage v polské Toruni ocenil Václava Marhoula cenou mezinárodní kritiky FIPRESCI a Vladimír Smutný si odnesl za kameru ocenění BRONZE FROG.

• Ze 17. Varšavského festivalu filmů s židovskou tématikou si odvezl cenu za nejlepší scénář Václav Marhoul (na námět knihy Jerzy Kosińskiho) a cenu za nejlepší kameru kameraman Vadimír Smutný.

#nabarveneptace #paintedbird #Laurel´sTrailer

Komentáře

koment...